29. октобар 2018.
Обележена слава сестринства - Света Петка

Ове године, 22. пут по реду, медицинске сестре и здравствени техничари Мачванског округа достојно су обележиле 27. октобар - дан када славе своју заштутницу – Преподобну мајку Параскеву - Свету Петку. Домаћини прославе били су Службе пнеумофтизиологије Опште болнице и Службе дечје здравствене заштите Дома здравља Шабац.

Обележавање славе Свете Петке, започело је традиционалном јутарњом литургијом у Болничкој капели, а настављено је свечаним обредом ломљења славског колача у вечерњим сатима.  У Клубу Опште болнице, у присуству великог броја здравствених радника и гостију, славску литургију служили су свештеници Епархије шабачке предвођени Њеоговим преосвештенством Епископом Лаврентијем.

Организацију прославе за следећу годину преузеле су сестре Службе хирургије и Службе здравштвене заштите жена Дома здравља Шабац.